سنگ یاقوت

برای دوستداران جواهرات، احتمالاً یاقوت جای خود را تضمین می کند. این به این دلیل است که او علاوه بر داشتن انرژی و انگیزه برای انگیزه و عشق، داستانی جذاب را به نمایش می‌گذارد. این سنگ، زمانی که برای مثال در یک انگشتر استفاده می شود، به دلیل ظرافت، عظمت و ارزش خود بسیار موفق است.

یاقوت در میان سایه های مختلف آن سنگی است برای کسانی که شخصیت دارند و به دنبال محافظت، عشق و موفقیت هستند. در واقع، بسیاری از خواص دیگر با این سنگ کمیاب مرتبط با سلامتی و احساسات مرتبط است. رومیان باستان حتی بر این باور بودند که سنگ قرمز شهامت و ترس لازم برای ناملایمات آن زمان را به ارمغان می آورد.

سنگ یاقوت یکی از کمیاب‌ترین و با ارزش‌ترین سنگهاست و همیشه منبع انرژی زیادی به حساب می‌آمده است. نام آن از لاتین “rubeu” گرفته شده است که به معنای “قرمز” است. علاوه بر اینکه رومیان باستان از آن به عنوان منبع شجاعت برای نبردهای خود استفاده می کردند، یونانیان نیز آن را به عنوان مهمترین سنگ های قیمتی مورد احترام قرار می دادند. آنها فکر می کردند که یاقوت خون زمین است و این منبع قدرت، عشق و به ویژه زندگی است.

این سنگ قیمتی قرمز رنگ است، زیرا در ترکیبات خود کروم دارد. این عنصر حتی ارزش تجاری آن را نیز تعیین می کند: هر چه سنگ قرمزتر باشد و ایرادات کمتری داشته باشد، گرانتر خواهد بود. سختی آن نیز یکی از ویژگی های مهم است، زیرا پس از الماس به عنوان محکم ترین سنگ قیمتی در رتبه دوم قرار دارد.

افسانه های زیادی پیرامون این سنگ قرمز وجود دارد، به عنوان مثال، این واقعیت که شعله ای درونی دارد که به آن شخصیتی مقدس می بخشد. به همین دلیل است که در ادیان مختلف مانند مسیحیت، بودیسم و ​​هندوئیسم وجود دارد.

قیمت سنگ مرمریت

به عنوان مثال، هندوها معتقد بودند که این سنگ ها سلامت بدن و ذهن را حفظ می کنند. آنها احساسات و افکار بد را حذف کردند، تمایلات عشقی را کنترل کردند و اختلافات را آشتی دادند.

در میان قدرت های عرفانی آنها، هنوز اعتقاد بر این بود که این سنگ های قیمتی می توانند به توقف خونریزی کمک کنند، چگونه سنگ قیمتی پیدا کنیم از صاحبان خود در برابر بدبختی ها محافظت کنند و همچنین برای کسانی که آرزوی زیبایی، موفقیت و شادی در عشق را دارند.

بسیاری از مردم معتقدند که این سنگ را باید در جواهرات مانند انگشتر در سمت چپ بدن استفاده کرد زیرا برای قلب و سیستم گردش خون مفید است. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که آنها فیلتراسیون و سم زدایی بدن را افزایش می دهند.

اولین یاقوت سرخ در سریلانکا پیدا شد، طبق برخی داستان های منطقه که سنت استخراج این سنگ را دارد. امروزه معادن بیشتری در آسیا، آفریقا و اقیانوسیه وجود دارد. رایج‌ترین مکان‌ها هنوز سریلانکا، تایلند و میانمار هستند، اما برای مثال، سنگ‌ها را می‌توان در برخی از مناطق ایالات متحده نیز یافت.