سنگ عقیق

سنگ عقیق چه خواصی دارد؟
سنگ عقیق دقیقاً به دلیل رنگ‌های متنوعش که معمولاً در نوارهای موازی قرار می‌گیرند، خود را از سایر کریستال‌ها متمایز می‌کند.

انواعی مانند عقیق آتشین، عقیق بوتسوانا یا عقیق خزه با توجه به منطقه ای که یافت می شوند و انواع کانی های تشکیل دهنده آنها نامگذاری می شوند.

این سنگ قیمتی توسط میکروکریستال ها تشکیل می شود و سختی آن 7 در مقیاس Mohs است، یعنی توسط اجسامی مانند سوزن، قیچی یا حتی شیشه خراشیده نمی شود.

در حال حاضر، آن را می توان در سراسر جهان یافت، اما در ذخایر برزیل، اروگوئه، ایالات متحده، هند، مراکش، جمهوری چک و قاره آفریقا عود بیشتری دارد.

 

پیدایش آن به دوران باستان باز می گردد. بنابراین، نام آن، عقیق، به گفته جانشین فیلسوف ارسطو، تئوفراستوس، از رودخانه آخاتس، امروزی دریلو، در جنوب ایتالیا، که برای اولین بار در آنجا یافت شد، گرفته شده است.

در مصر باستان، سنگ عقیق به صورت مهر، جواهر و ظروف بسیار مورد استفاده قرار می گرفت.

افسانه های باستانی از این ماده معدنی به عنوان راهنمای معنوی یاد می کنند که با اکتشافات گنجینه ها و اسرار بزرگ مرتبط است.

در حال حاضر، قدرت آن عمدتاً به توانایی التیام بخشیدن و به ارمغان آوردن محافظت، ارتقاء تمام آن قدرت درونی و امنیت شخصی مرتبط است.

عقیق به علامت جوزا متصل است، اما می تواند توسط برج ثور، سنبله، عقرب و حوت نیز پوشیده شود.

قیمت سنگ مرمریت

 

رنگ ها و انواع سنگ عقیق چیست؟
خواص سنگ عقیق به شدت با سایه های آن مرتبط است و در رنگ های زیر در بازار یافت می شود: هلویی، مشکی، راه راه، نارنجی، سفید، خاکستری، قرمز، سبز و آبی.

در طبیعت اغلب به رنگ خاکستری یا قهوه ای یافت می شود. اما در رنگ آبی طبیعی و بدون ظرافت بسیار نادر است.

به این ترتیب اکثر عقیق های آبی به صورت مصنوعی رنگ می شوند. این فرآیند شامل همه چیز از رنگ گرفته تا تشعشع یا استفاده از دما است.

1- عقیق آبی

عقیق آبی سنگ ایرانی است که سرشار از انرژی نرم است و رنگ آن مستقیماً بر ارتعاش انرژی تأثیر می گذارد.

باعث آرامش و شادی می شود، هماهنگی بدن و محیط را به ارمغان می آورد و دارای خواص درمانی مانند تسکین مشکلات شانه و گردن است.

کریستال حاوی یک قدرت محافظتی قوی است که انرژی ها را از بین می برد و احساس دوستی را تقویت می کند.

اغلب برای ارتقای معنویت، گسترش حالات هوشیاری و تسهیل مراقبه استفاده می شود. این به طور مستقیم بر روی چاکرای گلو عمل می کند.

چگونه سنگ قیمتی پیدا کنیم

2- عقیق آتشین

معنی سنگ عقیق آتش به زمین متصل است. به دلیل ظاهر پیچ خورده آن با غلبه رنگ های قهوه ای و نارنجی، بسیاری در نهایت آن را با سنگ کارنلی اشتباه می گیرند.

این ماده معدنی دارای اثر آرام بخش قدرتمندی است که به کاربر اعتماد به نفس و شجاعت برای رویارویی با چالش ها و موانع زندگی می دهد.

اثر آرام بخش آن را می توان تا حد زیادی در طول مدیتیشن کشف کرد و تمرکز شما را تسهیل می کند، زیرا بر روی چاکرای چهارم قلب عمل می کند.

علاوه بر این، عقیق آتش به شدت با قدرت و سرزندگی مرتبط است.

3- عقیق خزه

سنگ عقیق و صادرات فیروزه خزه دارای رنگی است که بین قهوه ای و سبز متفاوت است و ظاهر آن شبیه سنگی است که با خزه پوشانده شده است، به همین دلیل به این سنگ می گویند.

این سنگ به زمین و طبیعت مرتبط است و به عنوان سنگ تولد شناخته می شود و انرژی زیادی به زایمان کمک می کند.

به عنوان یک طلسم شانس و محافظ بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و همچنین قدرت جذب رفاه را دارد.

در مدیتیشن، عمدتا بر روی چاکرای دوم ناف عمل می کند. برای بدن، بر روی سیستم گوارش و گردش خون عمل می کند و جریان لنفاوی را متعادل می کند.