سنگ تورمالین در بسیاری از نقاط جهان یافت می شود. می توان آن را سنگ رنگی دانست، زیرا متغیرهای رنگی آن بسیار زیاد است. اگرچه تورمالین اغلب توسط جواهرات فروشی ها استفاده می شود، اما همیشه ترجیح می دهند که رنگی ها را انتخاب کنند. با این حال، تورمالین سیاه نیز اخیرا برجسته شده است. نه به خاطر ارزش مالی، بلکه به خاطر قدرت عرفانی عظیمش.

در سنگ تورمالین متغیرهایی وجود دارد به خصوص در مورد رنگ. سنگ قیمتی زرد، سبز، آبی، صورتی، قرمز وجود دارد، تورمالین خیره کننده است. حتی با دانستن سایر سنگ های حتی برزیلی، شما مسحور زیبایی این گوهر خواهید شد.

حتی صحبت از نامگذاری های خاصی است که با توجه به رنگ سنگ متفاوت است، مانند روبلیت که برای سنگ های قرمز استفاده می شود. و جذابیت به همین جا ختم نمی شود، علاوه بر تنوع رنگ، می توانند دو رنگ هم باشند.

یکی از جواهرات فروشی های مورد علاقه تورمالین سبز است که در نتیجه محبوب ترین و با ارزش ترین در دنیای مد است.

تورمالین Paraiba نادرترین در جهان است
در اواسط دهه 1980، این نوع تورمالین در سائو خوزه دا باتالها در پارایبا کشف شد. رنگی منحصر به فرد بین آبی و سبز دارد و به دلیل درخشش شدیدش شناخته شده است. این سنگ از قیمت و ارزش مالی بالایی برخوردار است و گوهر کمیاب است.

این سنگ قبلاً در قطعات برندهای معتبری مانند دیور و همچنین جواهرات فروشی های معتبر جهانی مانند تیفانی و کو وجود داشته است.

شایان ذکر است که این سنگ با ارزش ترین تورمالین موجود است. ارزش تنها یک قیراط که معادل 0.2 گرم است، بسته به جواهر از 30 تا 100 هزار دلار قیمت دارد.

با وجود اینکه ذخایر دیگری از سنگ در مناطق مختلف برزیل و همچنین آفریقا وجود دارد، بهترین کیفیت در پارایبا یافت می شود.

قیمت سنگ مرمریت

تورمالین سیاه یک دژ عرفانی است
در مورد تورمالین سیاه می توان گفت که گوهر ارزش مادی قابل بحثی ندارد. چگونه سنگ قیمتی پیدا کنیم در مقایسه با سایر رنگ های جواهری بسیار کمتر است. یک کیلو سنگ را می توان به طور متوسط ​​به قیمت 15 R$ پیدا کرد، اگر در حالت خام باشد. اما ارزش این سنگ در استحکام و قدرت عرفانی آن است.

تورمالین سیاه دارای انرژی هایی است که از انواع احساسات منفی محافظت می کند. انرژی های منفی را در یک محیط حفظ نمی کند، دقیقا برعکس عمل می کند: آنها را از بین می برد.

در مورد عملکردهای درمانی آن می توان گفت که تورمالین دارای خواصی است که مستقیماً روی چاکرای اول تأثیر می گذارد. به سیستم ایمنی بدن و همچنین به سیستم استخوانی کمک می کند. همچنین به گردش خون کمک می کند، با استرس مبارزه می کند، زیرا انرژی هایی را که این احساس را ایجاد می کند، پراکنده می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *