سنگ اوپال

اوپال یکی از زیباترین سنگ های قیمتی است که در برزیل یافت می شود، با این حال، این جواهر در اینجا چندان شناخته شده نیست. حیف از همه، اوپال علاوه بر ارزشمند بودن، زیباست و درخشش آن واقعا تحت تاثیر قرار می دهد. می تواند تمام رنگ های طیف را منعکس کند و حتی از الماس درخشان تر می درخشد.

نام اوپال از زبان سانسکریت (upala) گرفته شده است که به زبان پرتغالی به معنای سنگ قیمتی است. و در مورد گرانبها بودن، اوپال‌های با کیفیت خوب در دنیا به‌قدری ارزشمند هستند که می‌توانند به ازای هر قیراط 20000 دلار آمریکا قیمت داشته باشند. اما جواهرات عقیق با کیفیت عالی با قیمت مقرون به صرفه تر نیز وجود دارد.

اگر اوپال را نمی شناسید یا اطلاعات کمی در مورد آن دارید، به خواندن مقاله ما ادامه دهید و اطلاعات ارزشمندی را در مورد این جواهر بررسی کنید!

قیمت سنگ مرمریت

اوپال چیست؟

این سنگ قیمتی سیلیس آمورف هیدراته است و درصد آب آن به 30 درصد می رسد. رنگ عقیق می تواند یکنواخت و شیری باشد، اما بیشتر اوقات، چندین سایه از سنگ های قیمتی می تواند در یک عقیق ترکیب شود. این به این دلیل اتفاق می افتد که پراش نور در داخل سنگ وجود دارد که بازی باورنکردنی رنگ ها را ممکن می کند.

منشا اوپال
به گفته پلینی، نویسنده رومی، اوپال از شکوه سنگ های قیمتی مختلف بیرون آمد: “از آتش نرم یاقوت، ارغوانی غنی آمیتیست و سبز دریایی زمرد”. جدای از شعرسازی ها، شکل گیری اوپال حدود 60 میلیون سال طول می کشد. یک دلیل دیگر برای ارزشمند بودن!

اوپال برزیلی در سال 1930 در Pedro II، شهرداری Piauí کشف شد که به Terra da Opal معروف است. از دوران استعمار پرتغال، این منطقه دارای چندین آبشار و صنایع دستی غنی در بافندگی است.

تنها ذخیره‌گاه ملی عقیق نجیب در این شهر است که دومین ذخیره‌گاه بزرگ جهان است. در سال 1958 صادرات سنگ آغاز شد و در سراسر جهان شناخته شد و مورد توجه قرار گرفت، به ویژه سنگ های رنگین کمانی.

علاوه بر این، این شهر نمونه خوبی از روابط تجاری است. بازار سنگ حول انجمن‌های مرتبط با معدن و سنگ‌زنی تشکیل شده است که استخراج سازمان‌یافته برای حفظ منطقه و شرایط کار منصفانه را تضمین می‌کند.

ویژگی های سنگ

عقیق سنگی است که درخشندگی بی نظیری دارد و رایج ترین رنگ های آن سفید و سبز است. چگونه سنگ قیمتی پیدا کنیم با وجود این، می توان آن را در بسیاری از سایه های دیگر مانند خاکستری، نارنجی، قرمز، زرد، سبز، سرخابی، آبی، صورتی، قهوه ای، زیتونی و سیاه یافت.

معنا و عرفان
عقیق معانی زیادی دارد، از جمله ایمان، پری، فراوانی و پاکی. در دوران باستان، اعتقاد بر این بود که اوپال قدرت نامرئی را برای مردان به ارمغان می آورد، ارواح شیطانی را دفع می کند و به بینایی کمک می کند.