سنگ چینی
خانه / دسته‌بندی نشده / فروش سنگ چینی سفید مرغوب
سنگ چینی سفید مرغوب
سنگ چینی سفید مرغوب

فروش سنگ چینی سفید مرغوب

برای اطلاع ار قیمت فروش سنگ چینی مرغوب به سایت مراجعه کنید

مرمریت درشت بلور، سفید یا خاکستری روشن تا کرم را اصطلاحاً “سنگ چینی” می نامند. چینی ها به صورت سنگهای متامورف سفید، خاکستری و رنگی، با تبلور دوباره، درخشندگی و شفافیت خاصی دارند. این نوع سنگها که از متامورفیسم سنگهای آهکی اولیه حاصله شده اند، بر حسب درجه متامورفیسم و رشد کریستالها، ممکن است سنگهای تزئینی مختلفی را با نامها و بافتهای متفاوت ریز و درشت تشکیل دهند.

سنگ های چینی در ایران شامل سنگ آهک های دگرگونه مرمری شده و کاملاً باز بلورین میباشند که عمدتاً دارای زمان پرکامبرین– پالئوزوییک بوده و تحت تاثیر دگرگونی ناحیه ای و مجاورتی قرار گرفته اند . مناطق دارای پتانسیل ذخایر سنگ چینی در کشور ، مناطقی است که سنگ های دگرگونه پرکامبرین – پالئوزویک گسترش دارد ، که در این میان محور سنندج ـ کهنوج بیشترین پتانسیل ذخایر سنگ چینی کشور را در بردارد .
لذا استان های لرستان ، فارس ، کرمان ، اصفهان در درجه اول اهمیت و استانهای کرمانشاه ، کردستان ، آذربایجان غربی ، خراسان رضوی ، اراک و همدان در درجه دوم قرار میگیرد . ذخایر سنگ چینی از بالاترین میزان ذخیره قطعی بعد از گرانیت و مرمریت در ایران برخوردارهستند.
منبع:مجتمع سنگ

مطلب پیشنهادی

پخش عمده سنگ چینی شیراز

سنگ های چینی شیراز چگونه در بازار های شهر های مختلف ایران پخش می شوند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *